Ecoservis

Roční hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2022, podané v roce 2023

Ročního hlášení o produkci a nakládání s odpady dle zákona o odpadech 541/2020 Sb.

Roční hlášení za odpady za kalendářní rok 2022 se bude podávat z kraje roku 2023. Termín pro podání hlášení je do 28. 2. 2023, tento prodloužený termín přinesl nový zákon o odpadech 541/2020 Sb.

Nový zákon o odpadech 541/2020 Sb. přináší i mnohem více změn, ale největší změny byli odloženy až na rok 2025, více se dozvíte zde:

Vyhláška č. 445/2022 Sb.

Pojďme se podívat jak se bude podávat hlášení o produkci odpadů za rok 2022.

Kdo musí podávat roční hlášení za odpady?

Je to už druhým rok, kdy nový zákon o odpadech přinesl pro mnoho menších producentů nebezpečných odpadů úlevu, někteří nebudou muset roční hlášení za odpady zpracovávat a posílat.

Limity původců odpadů:

  • firmy, které produkují nebo nakládají s více než 600 kg nebezpečných odpadů za kalendářní rok (dříve 100kg)
  • firmy, které produkují nebo nakládají s více než 100 t ostatních odpadů za kalendářní rok

Termín podání ročního hlášení za odpady

  • termín podání ročního hlášení za odpady za ohlašovací rok 2022 je 28. února 2023 (28. 2. 2023), původně 15.2.

Jak zpracovat a poslat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady v roce 2023?

ISPOP (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností)

  • roční hlášení o produkci a nakládání s odpady se stále podává stejným způsobem, podává se elektronicky na internetovém portálu ISPOP 

Vedení průběžné evidence odpadů – povinnost pro každou společnost a OSVČ

Patříte mezi firmy nebo živnostníky, kteří produkují méně než 600 kg nebezpečných odpadů a méně než 100 t ostatních odpadů? A třeba kvůli zvýšenému limitu už nemusíte podávat roční hlášení za odpady? To, ale neznamená, že nemusíte dělat nic. Každá firma má povinnost vést evidenci odpadů – průběžnou evidenci odpadů a v případě kontroly se právě touto průběžnou evidencí odpadů prokážete a tím potvrdíte, že nemáte povinnost zpracovávat a podávat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady.

Jak odeslat roční hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2022 (podané v roce 2023)?

Nevíte jak zpracovat roční hlášení za odpady nebo chcete mít jistotu, že roční hlášení za odpady budete mít správně? Chcete to mít bez starostí a za rozumnou cenu?

  • Stačí vyplnit tento poptávkový formulář na tomto odkazu a my už se o vše postaráme. Požádáme vás o podklady, roční hlášení za odpady zpracujeme a na základě plné moci ho za vás odešleme do ISPOP.
  • Roční hlášení o produkci a nakládání s odpady zpracujeme v čas, podáme ho s předstihem nebo nejpozději 28. 2. 2022.
  • Chtěli byste se dozvědět ještě více informací o ročních hlášení za odpady? Zajímá vás jaké další povinnosti musíte splnit, třeba jak vést průběžnou evidenci odpadů? Navštivte nás další web www.rocnihlaseni.cz, i na tomto webu můžete vyplnit poptávkový formulář, který je určený přímo na zpracování ročního hlášení za odpady.