Ecoservis

SLUŽBY PRO AUTOSERVISY

Služby pro autoservisy – likvidace odpadů

Naše společnost se zabývá komplexním nakládáním s odpady ostatními i nebezpečnými. Jsme specialisté na odpady z autoservisů. Těm můžeme nabídnout kompletní převzetí odpadového hospodářství, počínaje přivezením sběrných nádob, likvidací odpadů a konče evidencí odpadů.

Služby pro autoservisy – krok za krokem

Nyní si názorně ukážeme, jak celý proces likvidace odpadů z autoservisů funguje.

Fáze 1 – dodání příslušenství

Do Vašeho autoservisu dodáme veškeré příslušenství, které budete v rámci odpadů potřebovat. Jedná se o následující vybavení:

  •  popelnice na filtry, hadry, obaly a další nebezpečné odpady
  •  kontejner na autobaterie
  •  šanon s dokumenty
  •  označení sběrných nádob
  •  ILNO – identifikační listy nebezpečných odpadů
  •  cedule na stěnu s označením místa uložení odpadů

Sběrné místo v autoservisu

Fáze 2 – sběr a shromažďování odpadu

Toto příslušenství  vám bude sloužit ke správnému třídění a ukládání odpadů. Vše je přehledné, všechny nádoby jsou řádně označené. S případnými dotazy, jak třídit a kam co patří, rádi pomůžeme a ukážeme.

Fáze 3 – odvoz odpadů a likvidace

Po naplnění nádob či uplynutí určité doby si pro odpady z Vašeho autoservisu přijedeme. Vše je individuální, četnost svozu se odvíjí od množství vyprodukovaných odpadů. Můžeme přijet do 10 dní od vašeho objednání nebo jezdit v pravidelných intervalech – 12x do roka, 6x do roka, 4x do roka apod. Vše se však dá dohodnout a svozy upravíme přesně podle Vašich představ. U autoservisů zajišťujeme likvidaci odpadů nebezpečných i ostatních. To znamená, že vám zlikviduje veškeré odpady, které ve vašem autoservisu nebo dílně vznikají. U nebezpečných odpadů například: motorové oleje, provozní kapaliny (brzdová a nemrznoucí kapalina), použité vzduchové, olejové a palivové filtry, mastné hadry apod. Kromě toho Vám ale zlikvidujeme i odpady, které nejsou nebezpečné: plasty (nárazníky, světla), obalový materiál (karton, folie), odpady z kanceláře a od jídla.

Za odpady nemusíte vždy platit. Vykoupíme od vás železo, barevné kovy, autobaterie a třeba i katalyzátory.

Fáze 4 – zajištění zákonných povinností

S odpady souvisí též některé zákonné povinnosti. Zajistíme vám identifikační listy nebezpečných odpadů (ILNO), označíme sběrové prostředky odpadů dle zákona, ohlásíme za vás přepravu na Ministerstvo pomocí ohlašovacích listů pro přepravu nebezpečných odpadů (OLPNO),  vedeme za vás průběžné evidence nakládání s odpady a vypracujeme ročního hlášení o produkci odpadů přes ISPOP (integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností). O nic se nemusíte starat, vše nechte na nás.

A v neposlední řadě se nemusíte bát ani kontroly státními složkami například České inspekce životního prostředí. Pokud se Vám kontrola ohlásí můžete nás kontaktovat a my se kontroly zúčastníme s vámi. Pokud s námi máte smlouvu a pravidelně probíhá svoz odpadů, možná už víte, že nás ani volat nemusíte. Vše máte vždy v pořádku a při kontrole si s vámi dají kávu a půjdou zase dál. Námi zavedený systém sběru a likvidace odpadů u autoservisů splňuje všechny zákonné požadavky, s odpady z autoservisů je řádně nakládáno.
Váš autoservis či pneuservis se tedy může věnovat čistě svojí činnosti a o odpady se postaráme my.

Doplňující informace – ceny, výkup odpadů

Možná si říkáte, kolik tato služba stojí. Vyplňte nezávazný poptávkový formulář nebo nám napište na info@ecoservis.eu, myslím, že vás s cenami mile překvapíme – nezávazný online poptávkový formulář.

Zajišťujeme také výkup druhotných surovin, jako olověné akumulátory, železo, barevné kovy a další. Převezmeme prakticky jakýkoliv Váš odpad a Vy na tom ještě vyděláte.

 Mohlo by vás zajímat

Kam s vyjetým motorovým olejem?

Česká inspekce životního prostředí varuje před nelegálním používáním motorového oleje. Hrozí pokuta až 10 milionů korun…

Nakládání se starými pneumatikami

Ročně se v České republice vyprodukuje kolem 70 000 tun starých opotřebovaných pneumatik a toto číslo do budoucna ještě poroste. Ačkoli pneumatiky ze zákona o odpadech podléhají zpětnému odběru…

Roční hlášení o produkci a nakládání s odpady

Původci odpadů a oprávněné osoby, které nakládají s odpady, jsou povinni vést průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s odpady…