Ecoservis

Analýzy odpadů (rozbory odpadů)

Analýzy a rozbory odpadů, proč jsou potřeba?

Každý odpad má specifické složení a není možné všechny druhy odpadu likvidovat nebo recyklovat stejným způsobem. Aby se určil nejlepší způsob nakládání s daným odpadem, je zapotřebí jeho analýza.

Zajistíme vám analýzu vašeho odpadu v akreditované laboratoři a to podle platné legislativy o odpadech č. 541/2020 Sb. a vyhlášek v platném znění. Rozbory odpadů využívá celá škála firem, od stavebních společností až po recyklační firmy.

Důkladná analýza odpadu

Analýzu zajistíme samozřejmě i živnostníků i fyzickým osobám. Odpad je hodnocen kritérii, podle kterých se rozhoduje, jak se odpad dále využije. Některý odpad je možné například využít na povrch terénu a některý je možné uložit na skládku. Analýzou prověříme také nebezpečné vlastnosti odpadů, protože mnoho druhů odpadu může představovat riziko pro lidi i životní prostředí. Rozborem taky dokážeme zjisti, jestli odpad obsahuje drahé kovy a mohl by se dále recyklovat.

Jak si objednat rozbor (analýzu) odpadu?

Pokud máte o naše služby zájem, můžete vyplnit online poptávkový formulář na tomto odkazu a my vám s analýzou či rozborem vaše odpadu pomůžeme.