Ecoservis

Od března 2015 nebude možné vykupovat kovy za hotové

Od března 2015 zákaz výkupu kovů za hotové

V březnu letošního roku vejde v platnost vyhláška Ministerstva životního prostředí, podle které bude výkup kovů probíhat pouze bezhotovostně. Hlavním důvodem je omezit časté krádeže kovů. Sběrny druhotných surovin mají dvě možnosti, jak peníze lidem vyplácet. Částky se mohou vyplácet buď bankovním převodem či proplacením složenek na poště. Poplatky za bankovní převody a složenky se budou pravděpodobně občanům srážet z částky, kterou za kovy dostanou.

Sběrny, které budou nadále za kovy vyplácet hotovost, se vystavují pokutě až 1 000 000Kč.

Dojde také k regulaci počtu sběren kovů, zpřísní se podmínky pro získávání licencí spojené s instalací kamerových systémů ve sběrnách.

V rámci České inspekce životního prostředí vznikne speciální tým „malá Kobra“, který bude mít na starosti potírání kriminality spojené s výkupem kovů a bude se zabývat i ostatní problematikou odpadového hospodářství, zejména krádežemi.

Naše služby

Máte-li nějaké nejasnosti ohledně zákazu výkupu kovů, potřebujete-li se zbavit starého železa či jiných kovů, prosím kontaktujte nás nebo využijte tento online nezávazný poptávkový formulář a my Vám rádi poradíme.